Egy blogcikk felépítése egyszerűen mehet, ha tudod, hogy mik azok az elemek, amiket mindenképp tartalmaznia kell. Nem egy atomfizika, az biztos, de minden mondatnak, minden kiemelésnek megvan a helye, amit alkalmazni kell ahhoz, ha szeretnél jó eredményeket elérni a keresőmotoroknál. Lássuk, melyek azok a részletek, amire szükséged lesz egy jó blogcikk felépítése során.
Blogcikk felépítése – egy remek cím sokat segíthet
A blogcikk felépítését egyértelműen egy remek címválasztással kell kezdened. A cím eladja a szöveget, még akkor is, ha nem megfelelő a tartalom, bár inkább arra biztatunk, hogy mindkettő releváns legyen. Figyelj arra, hogy egy erős kulcsszó szerepeljen benne, hiszen az összes keresőmotor erre harap. Ha ezt a cikket vesszük alapul, akkor remekül látszódik, hogy a blogcikk felépítése az, amit főkulcsszóként használunk. Mindig a cím első felében szerepeljen, ez nagyon fontos. Amit viszont mindenképp kerülj el:
- Kattintásvadász címek, semmitmondó tartalommal
- Nem releváns címek (egyáltalán nem kapcsolódik a tartalmi szöveg hozzá)
- Negatív kifejezések, obszcén szavak
Blogcikk felépítése – a lead foglaljon össze
A blogcikk felépítése során érdemes hangsúlyt helyezni a leadre vagyis a bevezetőre is. Ha a cím jó, az már félsiker, de a lead kelti fel igazán az emberek érdeklődését. Ha ebben jól foglalod össze a mondandódat, megfelelő kifejezéseket, kérdéseket teszel fel, és olvasásra invitálod a látogatókat, akkor nem lesz vele probléma. Ne írj bele túl sok mindent, azért legyen egy kis meglepetés is a tartalomban, de mindenképp egy olyan üzenetet adj át, amivel azok is tudnak mit kezdeni, akiknek mondjuk fogalmuk sincs a témáról. Itt arra is gondolunk, hogy legyen közérthető a szövege, ne nagyon használj külföldi kifejezéseket, csak akkor, ha ezt a téma megköveteli. Ezzel a blogcikk felépítése már jó irányba halad, még egy fontos tudnivaló van a tartalmon kívül, amit érdemes megfogadnod.
Megfelelő kiemelésekkel vezetheted az olvasó szemét
A releváns, érthető, és informatív tartalom mellet fontos az is, hogy a megfelelő kiemeléseket alkalmazd. Ezzel nem csak útvonalat adsz az olvasó szemének, hanem szintén a keresőmotorokat segíted. Mindenképp olyan szavakat, félmondatokat, esetlegesen egész mondatokat emelj ki, amik annak a bekezdésnek a lényegét adják. Ha nem is olvassák el a teljes cikket a látogatóid, ezek egy támpontot adnak nekik már akkor, amikor megnyitják a bejegyzést, hogy ez most érdekes lesz-e számukra, avagy nem. Használd bátran minden esetben, és gyűjtsd be az elismerésért járó kommenteket, lájkokat és megosztásokat!
Hogyan tudunk mi neked segíteni?
Az Online Akadémia legújabb képzése pont a marketing szövegírást taglalja. Ezen a tanfolyamon nemcsak elméletben tanulsz meg írni, hanem gyakorlatban is magabiztosan készíted majd el landing oldalaidat, blogcikkeidet vagy akár a Facebook hirdetéseid szövegét. Megtanulhatod a SEO szövegírás alapjait is, valamint betekintést nyerhetsz a hírlevél felépítésébe és a ChatGPT használatában is segítünk. Ez egy komplex képzés, amelyet bármikor hasznosíthatsz azért, hogy egyszerűbben és gyorsabban tudj szövegeket írni minden kérdés nélkül!